VW T2 Westfalia Helsinky 1978 rodiny Havrdovic

Motor 1600cm3

V roce 1998 jsem si pořídil prvního Brouka, v roce 2000 jel na svůj první VW sraz, 2001 koupil dalšího brouka a až do roku 2004 tvrdil, že Bus mě nikdy nemůže ohromit, natož abych si ho koupil.

Nicméně na Attacku 04 jsem nakouknul do busíka Saši Baňase a Aleše Blahy. Tvrdil jsem, že jako dobrý, ale brouk je brouk. Jak jsem byl bláhový. Do roku 2006, mi prošlo rukama 6 brouků. A pak přišla na řadu dovolená 2006, kdy jsme s VW Brouk Klubem jeli do Benátek s Broukem. Nakonec to nebyli jen Benátky v Itálii, ale i Slovinsko, Chorvatsko, Maďarsko, Slovensko. Cesta byla super, ale ten kempink nebyl přece jen moc příjemný. Každý den balit vlhký stan, vařit jen na vařiči před autem, žádné úložné prostory…navíc mnohdy po několika stech km spíte prakticky na zemi.

Najednou jsem měl na krku téměř třicítku a lenora začala působit. I přes vysoké stádium renovace mého ovála 54, jsem neodolal, musel jsem ho mít.

Z inzerátu na mě koukla a vypadala vcelku dobře.

Na první pohled slušný kousek.

Tak jak to bývá, horší to bylo na místě. Samolepky ve tvaru palem a západu slunce mezi pyramidami byly jen začátek. Látka na střeše plesnivá a nevoňavá. Rádio vykostěné včetně reproduktorů. Některé tapecírunky chyběly. Na nábytku všude samolepky a plastové háčky. Předek nabouraný, zadní část také. Motor nejevil vůbec žádné známky těsnosti oleje, spíše naopak. Při první projížďce šla špatně zařadit dvojka navíc ihned došel benzín. Orezlá místa byla krutě ošetřená štětkou s pomocí barvy nepodobného odstínu. Část plastového nárazníku chyběla, zbytek děravý a prorezlý. Pneumatiky zpuchřelé. Doklady německého typu. Prostě nezbývalo nic jiného, než promýšlet a promýšlet. Na kladnou část seznamu byl potřeba přidat fakt, že busů s nábytkem Helsinky moc nejezdí. Dále fakt, že jsem ho prostě chtěl, což se ukázalo jako zásadní. Mimochodem jsem si uvědomil, že jsem do té doby nikdy busíka neřídil. Takže jsem si zamluvil něco, na co mi kamarád Pavel Rak řekl, že jsem blázen a ani jsem vlastně nevěděl, jak se ta věc chová za jízdy.

Nejdříve jsem chtěl odjet od Tomáše z Kladna po ose, ale nakonec se Tomáš nabídl, že jedou cestou a busíka mi přivezou. Naštěstí jsem nezapomněl foťák.

Domů, respektive k rodičům do Roztok, Westy přijela 26.11.2006.

Následovala domluva s kamarádem o přihlášení na české doklady. Primárně jsem chtěl vše legálně a žádné přepsání na jiné doklady nepřicházelo v úvahu.

 

2012_05_11 Renovace pokračuje...zatím je kompletně vyvařeno a pomalu budu brousit a čistit podvozek...do lakovny to musí jít čistý...

více omáčky později :-)

T2b
Aktuality

2020 - Kulatý víkend 26. 9. 2020

(21.07.2020)
VII. Kulatý víkend tradičně v Lobči

VW hory 2021

(21.07.2020)
V přípravě 
Forum / Chat

Kontakty

Václav Havrda

Tel: +420606024727 

Mail: vaclav.havrda@T2b.cz